Produkty ze standardowej oferty firmy NECC pozwalają użytkownikowi realizować większość funkcji transportowych. Poniżej przedstawiamy podstawowe elementy linii i systemów produkowanych przez naszą firmę, z których użytkownik na etapie wstępnego planowania może skonfigurować odpowiedni system transportowy.

W przypadku bardziej złożonych układów przenośników, lub zapotrzebowania na przenośniki specjalne, którego typu nie znajdziecie Państwo w poniższym przeglądzie, zapraszamy o bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia. 

 

Układ pozycjonowania palet: 

 

Zapytaj o produkt

Krzyżówka rolkowo-łańcuchowa

Krzyżówki przenośników rolkowych i łańcuchowych umożliwiają prostopadłą zmianę kierunku transportu w ciągu transportowym. Pozwalają też na budowę węzłów dystrybucyjnych w bardziej złożonych systemach.
W trakcie zmiany kierunku ładunek odkładany jest z jednego przenośnika na przenośnik skrzyżowany, wskutek czego zmianie ulega wysokość transportu. W naszych konstrukcjach możliwe jest również zastosowanie rozwiązań pozwalających na przekazanie towaru pomiędzy przenośnikami bez zmiany wysokości, bądź też ze znaczną zmianą wysokości linii jeżeli wymaga tego proces technologiczny.

 

Zapytaj o produkt

Obrotnica rolkowa

Obrotnice rolkowe są często stosowane w miejscach łączenia kilku ciągów transportowych. Za ich pomocą można realizować skrzyżowania dróg transportowych łączących się pod dowolnym kątem.
Obrotnice często są wykorzystywane na stanowiskach technologicznych lub do współpracy ze zautomatyzowanymi  owijarkami, gdzie już na linii transportowej odbywa się zabezpieczenie ładunku folią typu strech.
Oferujemy obrotnice w szerokim zakresie wymiarów i nośności, zarówno typowych jak i realizujących zadania specjalne zdefiniowane przez użytkownika.

 

Zapytaj o produkt

Obrotnica łańcuchowa

Obrotnice z wbudowanym przenośnikiem cięgnowym służą głównie do zmiany kierunku transportu ładunków, których sposób podparcia nie może się zmienić. Posiadają te same zalety i funkcje co obrotnice rolkowe.
Podobnie jak w przypadku obrotnic rolkowych proponujemy rozwiązania dla najczęściej spotykanych typów ładunków oraz konstrukcje specjalne pod indywidualne wymagania.


Urządzenia do dystrybucji ładunków:


 

 

Zapytaj o produkt

Wózki transportowe

Wózki transportowe wykorzystywane są w węzłach dystrybucyjnych systemów transportowych lub jako środki szybkiego transportu pojedynczych ładunków na większe odległości. Wózki z zabudowanym dowolnym rodzajem przenośnika mogą pobierać ładunek z pojedynczej linii i rozprowadzać je na szereg linii równoległych, buforowych bądź rozdzielczych, prowadzących do różnych działów fabryki lub oddzielnych sekcji magazynu.
Wózki naszej konstrukcji mogą być wyposażone również w urządzenia specjalne, tj. wywrotnice, obrotnice, widły teleskopowe, podnośniki nożycowe, itp., dzięki czemu zakres ich stosowania jest bardzo szeroki.
Wózki mogą pracować w trybie automatycznym bez nadzoru obsługi lub być wykonane w lekkiej formie bez napędów jako osprzęt pomocniczy dla pracowników produkcji.

 

Zapytaj o produkt

Windy

Pośród oferowanych przez nas rozwiązań znajdują się również windy transportowe. Urządzenia realizujące ruch pionowy mogą być wyposażone w dowolne urządzenie transportujące lub technologiczne.
Pozwalają na przekazywanie ładunków pomiędzy różnymi poziomami. Służą do dystrybucji towarów na poszczególne piętra fabryk i magazynów. W połączeniu z ciągiem transportowym umieszczonym na wysokiej konstrukcji wsporczej lub podwieszonym do stropu, pozwalają realizować transport w górnych częściach hal - ponad regałami, drogami transportowymi czy maszynami.


Urządzenia do konfekcjonowania produktów:


 układarka

Zapytaj o produkt

Układarki

W portfolio naszych wyrobów znajdują się również urządzenia sztaplujące, służące do odbierania towarów z linii produkcyjnej bądź transportowej i układania ich w stosy gotowe do pakowania lub magazynowania.
Układarki integrujemy z urządzeniami współpracującymi, tak żeby nie wymagały dodatkowej obsługi. Pracują w trybie automatycznym przejmując szereg czynności wykonywanych przed ich wdrożeniem często przez kilku pracowników.

 stacker

Zapytaj o produkt

Stackery

Innym rodzajem automatycznych urządzeń sztaplujących znajdujących się w naszej ofercie są Stackery pracujące w ciągach technologicznych. Służą one do układania w stosy towarów w trakcie procesu transportowego. Za ich pomocą można tworzyć lub dekomponować stosy skrzyń, palet, kartonów lub pojemników specjalnych oraz towarów o zwartej budowie, w celu ich dalszego transportu.
Stackery znajdują zastosowanie na końcach linii technologicznych, przed strefami spedycyjnymi lub magazynami.
Destackery używane są do sprawnego i wydajnego rozsztaplowania towarów pobranych w postaci stosu z magazynu lub przyjętych od spedycji. Zestawienie obu urządzeń można wykorzystywać na liniach buforowych, w celu zwielokrotnienia ich pojemności.

 

portal przenoszący

Zapytaj o produkt

 

Portale sztaplujące

Oferujemy chwytaki pracujące w trybie automatycznym, spotykane najczęściej w miejscach przeładunku na zautomatyzowanych ciągach transportowych lub w gniazdach produkcyjnych.
Chwytaki zamocowane na portalach przejezdnych mogą również służyć do sztaplowania ładunków lub zdejmowania ze stosu i umieszczania na przenośnikach lub w przestrzeni roboczej stanowiska technologicznego.
Portale przenoszące mogą być sterowane za pomocą systemu nadzorującego opartego na sterownikach PLC lub zdalnie przez operatora z pulpitu sterującego.


Urządzenia inne pomocnicze:


Manipulator pneumatyczny

Zapytaj o produkt

 

Manipulatory ręczne

Projektujemy, produkujemy i wdrażamy różnego typu chwytaki mechaniczne, podciśnieniowe, oraz manipulatory pneumatyczne służące do przenoszenia elementów pomiędzy stanowiskami.
Chwytaki zamontowane są na kolumnie wsporczej lub przytwierdzone do ściany hali oraz wyposażone we wciągnik umożliwiający uniesienie pochwyconego ładunku.
Oferujemy chwytaki proste oraz obrotowe, umożliwiające zmianę położenia ładunku podczas transportu.
Manipulatory ręczne obsługiwane są bezpośrednio przez operatora.