Produkty ze standardowej oferty firmy NECC pozwalają użytkownikowi realizować większość funkcji transportowych. Poniżej przedstawiamy podstawowe elementy linii i systemów produkowanych przez naszą firmę, z których użytkownik na etapie wstępnego planowania może skonfigurować odpowiedni system transportowy.

W przypadku bardziej złożonych układów przenośników, lub zapotrzebowania na przenośniki specjalne, którego typu nie znajdziecie Państwo w poniższym przeglądzie, zapraszamy o bezpośredniego kontaktu z naszymi doradcami, którzy pomogą w wyborze odpowiedniego urządzenia. 


Przenośniki podstawowe: 


 

Zapytaj o produkt

Przenośniki rolkowe grawitacyjne

Projektujemy, produkujemy i dostarczamy przenośniki rolkowe grawitacyjne o zróżnicowanych rozmiarach i przeznaczeniu.
Przenośniki rolkowe grawitacyjne są najprostszym rozwiązaniem z zakresu transportu towarów.
Mogą być wykorzystywane do ręcznego przemieszczania ładunków pomiędzy stanowiskami lub, przy wykorzystaniu odpowiedniego nachylenia, wbudowane w zautomatyzowane ciągi transportowe na dłuższych odcinkach, często o charakterze buforowym.

 

Zapytaj o produkt

Przenośniki rolkowe napędzane

W naszej ofercie posiadamy przenośniki rolkowe napędzane za pomocą napędu elektrycznego, z przeznaczeniem  zarówno do towarów lekkich jak i ładunków ciężkich, wymagających masywnych, stabilnych konstrukcji.
Przenośniki rolkowe są ekonomicznym i trwałym rozwiązaniem służącym do transportu towarów na duże odległości, wyposażone mogą być w dodatkowe akcesoria, prowadnice boczne, osprzęt załadunkowy, zderzaki pozycjonujące i inne. Mogą być również częścią składkową innych urządzeń t.j. wózki, windy, podnośniki nożycowe, obrotnice, krzyżówki, wywrotnice, stacje ważące, itp.

 

Zapytaj o produkt

Przenośniki łańcuchowe

Wśród naszych produktów znajdują się również przenośniki łańcuchowe dwu- i więcej cięgnowe.
Przenośniki łańcuchowe służą do transportu ładunków wymagających specjalnego podparcia, często o dużej masie, oraz geometrii nie pozwalającej na transport na przenośnikach rolkowych.
W wielu rozwiązaniach są niezbędnym składnikiem ciągów technologicznych. Podobnie jak przenośniki rolkowe mogą być wykorzystane w konstrukcji innych urządzeń transportowych.
Możliwość zastosowania łańcuchów o specjalnej budowie znacząco zwiększa zakres możliwych zastosowań projektowanych przez nas rozwiązań.

 

Zapytaj o produkt

Przenośniki taśmowe

Przenośniki taśmowe służą do transportu ładunków wymagających podparcia na całej powierzchni.
Są używane do transportu towarów zarówno w poziomie jak i, przy zastosowaniu odpowiednich rozwiązań, ukośnie pomiędzy różnymi wysokościami linii transportowej.
Szeroki asortyment taśm transportowych, począwszy od gładkich gumowych, poprzez filcowe, teflonowe, o specjalnej fakturze powierzchni transportującej, wyposażonych w dodatkowe zabieraki lub burty boczne, poprzez taśmy modularne o różnych konstrukcjach i zastosowaniu, a skończywszy na taśmach z siatki stalowej kwaso- lub żaroodpornej, czynią ten typ przenośnika często stosowanym przez nas rozwiązaniem, również w aplikacjach specjalnych.


Przenośniki do zmiany kierunku transportu:


 

Zapytaj o produkt

Krzyżówka rolkowo-łańcuchowa

Krzyżówki przenośników rolkowych i łańcuchowych umożliwiają prostopadłą zmianę kierunku transportu w ciągu transportowym. Pozwalają też na budowę węzłów dystrybucyjnych w bardziej złożonych systemach.
W trakcie zmiany kierunku ładunek odkładany jest z jednego przenośnika na przenośnik skrzyżowany, wskutek czego zmianie ulega wysokość transportu. W naszych konstrukcjach możliwe jest również zastosowanie rozwiązań pozwalających na przekazanie towaru pomiędzy przenośnikami bez zmiany wysokości, bądź też ze znaczną zmianą wysokości linii jeżeli wymaga tego proces technologiczny.

 

Zapytaj o produkt

Obrotnica rolkowa

Obrotnice rolkowe są często stosowane w miejscach łączenia kilku ciągów transportowych. Za ich pomocą można realizować skrzyżowania dróg transportowych łączących się pod dowolnym kątem.
Obrotnice często są wykorzystywane na stanowiskach technologicznych lub do współpracy ze zautomatyzowanymi  owijarkami, gdzie już na linii transportowej odbywa się zabezpieczenie ładunku folią typu strech.
Oferujemy obrotnice w szerokim zakresie wymiarów i nośności, zarówno typowych jak i realizujących zadania specjalne zdefiniowane przez użytkownika.

 

Zapytaj o produkt

Obrotnica łańcuchowa

Obrotnice z wbudowanym przenośnikiem cięgnowym służą głównie do zmiany kierunku transportu ładunków, których sposób podparcia nie może się zmienić. Posiadają te same zalety i funkcje co obrotnice rolkowe.
Podobnie jak w przypadku obrotnic rolkowych proponujemy rozwiązania dla najczęściej spotykanych typów ładunków oraz konstrukcje specjalne pod indywidualne wymagania.


Urządzenia do dystrybucji ładunków:


 

 

Zapytaj o produkt

Wózki transportowe

Wózki transportowe wykorzystywane są w węzłach dystrybucyjnych systemów transportowych lub jako środki szybkiego transportu pojedynczych ładunków na większe odległości. Wózki z zabudowanym dowolnym rodzajem przenośnika mogą pobierać ładunek z pojedynczej linii i rozprowadzać je na szereg linii równoległych, buforowych bądź rozdzielczych, prowadzących do różnych działów fabryki lub oddzielnych sekcji magazynu.
Wózki naszej konstrukcji mogą być wyposażone również w urządzenia specjalne, tj. wywrotnice, obrotnice, widły teleskopowe, podnośniki nożycowe, itp., dzięki czemu zakres ich stosowania jest bardzo szeroki.
Wózki mogą pracować w trybie automatycznym bez nadzoru obsługi lub być wykonane w lekkiej formie bez napędów jako osprzęt pomocniczy dla pracowników produkcji.

 

Zapytaj o produkt

Windy

Pośród oferowanych przez nas rozwiązań znajdują się również windy transportowe. Urządzenia realizujące ruch pionowy mogą być wyposażone w dowolne urządzenie transportujące lub technologiczne.
Pozwalają na przekazywanie ładunków pomiędzy różnymi poziomami. Służą do dystrybucji towarów na poszczególne piętra fabryk i magazynów. W połączeniu z ciągiem transportowym umieszczonym na wysokiej konstrukcji wsporczej lub podwieszonym do stropu, pozwalają realizować transport w górnych częściach hal - ponad regałami, drogami transportowymi czy maszynami.


Urządzenia do konfekcjonowania produktów:


 układarka

Zapytaj o produkt

Układarki

W portfolio naszych wyrobów znajdują się również urządzenia sztaplujące, służące do odbierania towarów z linii produkcyjnej bądź transportowej i układania ich w stosy gotowe do pakowania lub magazynowania.
Układarki integrujemy z urządzeniami współpracującymi, tak żeby nie wymagały dodatkowej obsługi. Pracują w trybie automatycznym przejmując szereg czynności wykonywanych przed ich wdrożeniem często przez kilku pracowników.

 stacker

Zapytaj o produkt

Stackery

Innym rodzajem automatycznych urządzeń sztaplujących znajdujących się w naszej ofercie są Stackery pracujące w ciągach technologicznych. Służą one do układania w stosy towarów w trakcie procesu transportowego. Za ich pomocą można tworzyć lub dekomponować stosy skrzyń, palet, kartonów lub pojemników specjalnych oraz towarów o zwartej budowie, w celu ich dalszego transportu.
Stackery znajdują zastosowanie na końcach linii technologicznych, przed strefami spedycyjnymi lub magazynami.
Destackery używane są do sprawnego i wydajnego rozsztaplowania towarów pobranych w postaci stosu z magazynu lub przyjętych od spedycji. Zestawienie obu urządzeń można wykorzystywać na liniach buforowych, w celu zwielokrotnienia ich pojemności.

 

portal przenoszący

Zapytaj o produkt

 

Portale sztaplujące

Oferujemy chwytaki pracujące w trybie automatycznym, spotykane najczęściej w miejscach przeładunku na zautomatyzowanych ciągach transportowych lub w gniazdach produkcyjnych.
Chwytaki zamocowane na portalach przejezdnych mogą również służyć do sztaplowania ładunków lub zdejmowania ze stosu i umieszczania na przenośnikach lub w przestrzeni roboczej stanowiska technologicznego.
Portale przenoszące mogą być sterowane za pomocą systemu nadzorującego opartego na sterownikach PLC lub zdalnie przez operatora z pulpitu sterującego.


Urządzenia magazynujące:


 

Zapytaj o produkt

Układnice magazynowe

Układnice magazynowe stanowią odpowiedź na konieczność optymalnego wykorzystania powierzchni do celów konfekcjonowania towarów. W połączeniu z wąskimi, bezobsługowymi, przelotowymi korytarzami magazynowymi wyposażonymi w regały rolkowe grawitacyjne, których długość może być dostosowana do indywidualnych potrzeb, sprawdzają się w rozwiązaniach, gdzie wymagany jest krótki czas przekazaniu towaru do składu.
Układnice współpracujące z głębokimi regałami mogą być wyposażone w przenośnik rolkowy, taśmowy, paskowy, łańcuchowy i inne, w zależności od rodzaju ładunku.
W połączeniu z systemem nadzorującym pracę ciągów technologicznych pracują w trybie automatycznym.

 

Zapytaj o produkt

Układnice buforowe

Układnice buforowe wyposażone są w wysięgnik teleskopowy i współpracują z regałami magazynowymi. Wykorzystywane są w celu tymczasowego składowania towarów na półkach.
Układnice buforowe są wykorzystane do przechowywania towaru odebranego w trybie automatycznym z linii technologicznej lub ciągu transportowego, bądź stanowią półautomatyczny magazyn, do którego towar podawany jest wózkiem widłowym na stanowisko załadowcze, podczas gdy magazyn obsługiwany jest z panelu sterowniczego przez operatora.

magazyn na palety

Zapytaj o produkt

 

Magazyny wolnostojące

W naszej ofercie znajdują się między innymi magazyny wolnostojące do składowania palet standardowych lub specjalnych.
Bogate doświadczenie w projektowaniu tego rodzaju urządzeń pozwala nam oferować również magazyny na palety i pojemniki o niestandardowych wymiarach, a także inne towary, dla których zachodzi potrzeba składowania.
Połączenie magazynu palet z funkcją urządzenia sztaplującego pracującego w trybie automatycznym pozwala zabudować magazyn w linii technologicznej. Magazyn taki ma za zadanie konfekcjonować palety pochodzące z procesu i wydawać je do odbioru przez wózek widłowy w postaci stosu.


Urządzenia inne pomocnicze:


Manipulator pneumatyczny

Zapytaj o produkt

 

Manipulatory ręczne

Projektujemy, produkujemy i wdrażamy różnego typu chwytaki mechaniczne, podciśnieniowe, oraz manipulatory pneumatyczne służące do przenoszenia elementów pomiędzy stanowiskami.
Chwytaki zamontowane są na kolumnie wsporczej lub przytwierdzone do ściany hali oraz wyposażone we wciągnik umożliwiający uniesienie pochwyconego ładunku.
Oferujemy chwytaki proste oraz obrotowe, umożliwiające zmianę położenia ładunku podczas transportu.
Manipulatory ręczne obsługiwane są bezpośrednio przez operatora.